کلسترول خون

چگونه کلسترول خون را پایین بیاوریم؟ (5 راهکار طلایی)

اگر شما هم کلسترول خون بالا دارید می توانید 5 راهکار طلایی کاهش کلسترول خون را در این مطلب بخوانید.

کلسترول خون

کلسترول بالای خون ریسک بیماری های قلبی را افزایش می دهد. داروها باعث کاهش کلسترول خون می شوند. اما قبل از مصرف دارو بهتر است با ایجادی تغییراتی در سبک زندگی خود کلسترول خون خود را پایین بیاورید.

 1. غذای سالم بخورید.

  غذای سالم بخورید

  یکی از مهمترین اقدامات در کاهش کلسترول خون استفاده از غذای سالم است. توصیه می شود در رژیم غذایی تان چربی اشباع شده را کم کنید و همچنین چربی های ترانس را نیز حذف کنید.

  در مقابل استفاده از غذاهایی که سرشار از امگا 3 و فیبر می باشند بسیار توصیه می شود.

 2. ورزش کنید.

  ورزش کنید

  ورزش می تواند به بهبود وضعیت چربی خون شما کمک کند. ورزش باید در اکثر روزهای هفته انجام شود. پیاده روی تند به نحوی که به نفس نفس بیفتید می تواند بسیار کمک کننده باشد.
  دوچرخه سواری و یا پرداختن به ورزش های دیگر مورد علاقه تان نیز می تواند به کاهش وزن و بهبود وضعیت کلسترول خون شما کمک کند.

 3. سیگار را ترک کنید.

  سیگار را ترک کنید

  ترک سیگار به بهبود وضعیت کلسترول خون شما کمک زیادی می کند. در ظرف مدت 20 دقیقه از ترک سیگار فشارخون شما کاهش می یابد. در ظرف 3 ماه بعد از ترک سیگار وضعیت گردش خون و کارکرد ریه شما بهبود پیدا می کند.
  در ظرف مدت یکسال بعد از ترک سیگار ریسک بیماری های قلبی در شما نسبت به کسی که سیگار می کشد نصف می شود.

 4. وزن کم کنید.

  وزن کم کنید

  حتی کاهش مقادیر بسیار کم از وزن به بهبود وضعیت کلسترول خون شما کمک می کند. برای کاهش وزن باید از مصرف نوشابه، کربوهیدرات، و غذاهای بسیار چرب پرهیز نمایید.
  با برقراری تعادل بین کالری مصرفی و کالری که حین فعالیت می سوزانید می توانید وزن کم کنید و وضعیت چربی خونتان را بهبود بخشید. کاهش وزن یکی از بهترین درمان های کبد چرب نیز می باشد.

 5. از مصرف الکل پرهیز کنید.

  از مصرف الکل پرهیز کنید

  مصرف الکل می تواند علاوه بر افزایش چربی خون باعث صدمات کبدی نیز شود. با قطع مصرف الکل وضعیت چربی خون بهبود پیدا می کند و وضعیت کبد نیز بهبود پیدا می کند.

در صورت نیاز به مشاوره با دکتر محبوبی در مورد کلسترول خون می توانید از طریق صفحه تماس با ما یا از طریق پیام به واتساپ با دکتر محبوبی ارتباط برقرار کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

سبد خرید
اسکرول به بالا