۷ راز کتابخوانی حرفه ای و موثر

7 راز کتابخوانی حرفه ای و موثر

 اگر شما هم به کتابخوانی علاقه دارید این مطلب برای شما جذاب است. کتاب ها دنیای شگفت انگیزی دارند. با خواندن هر کتاب دریچه ای به روی شما گشوده می شود و شما می توانید دنیا را از زاویه ای جدید نظاره کنید. با این وجود برای کتابخوانی نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید:

1- هر کتابی نخوانید

مسلم است که هر کتابی ارزش خواندن ندارد. اگر کتابی که می خوانید مناسب نباشد نه تنها وقت و هزینه زیادی برای آن صرف می کنید، بلکه به جای نتیجه مثبت ممکن است گمراه نیز شوید. برای اینکه بتوانید یک کتاب مناسب انتخاب کنید لازم است قبل از انتخاب آن کمی در مورد آن تحقیق کنید. بهترین گزینه ها کتاب هایی هستند که توسط یک دوست مطمئن یا یک وب سایت مطمئن یا حتی از طریق کتاب های ارزشمند دیگر به شما معرفی می شوند.

2- تجارب خود را در مورد هر کتاب به اشتراک بگذارید

یکی از بهترین کمک هایی که می توانید به دوستان و همکارانتان کنید این است که زمانی که یک کتاب ارزشمند را میخوانید تجربه خود در مورد آن کتاب را در اختیار آنها قرار دهید. این کار به آنها برای انتخاب کتاب های مورد علاقه شان کمک زیادی می کند. در قبال آن شما نیز نظرات آنها را در مورد کتابهای مختلف دریافت خواهید کرد.

3- کتاب های کاربردی و عملی بخوانید

یکی از معیارهایی که در انتخاب کتابها می تواند به شما کمک کند این است که کتابها بیشتر از اینکه حالت هیجان انگیز و شامل مطالب تئوری باشند شامل مطالب کاربردی و عملی باشند و بتوانند در زندگی شما تغییرات پایه ای و اساسی ایجاد کنند. پیدا کردن چنین کتاب هایی آسان نیست.

4- در مورد حرفه و کار خود مطالعه کنید

یکی از بهترین انتخاب ها برای مطالعه کردن کتابخوانی در زمینه حرفه شخصی تان است. کتابخوانی می تواند به موفقیت شغلی شما منجر شود و اطلاعات شما را در زمینه کسب و کارتان افزایش می دهد. کتابخوانی باعث می شود شما در حرفه و شغلتان موفق تر و سرآمد تر از دیگران شوید.

5- به دیگران کتاب هدیه دهید

اگر به هر دلیلی دوست دارید به کسی هدیه ای بدهید یکی از بهترین گزینه ها می تواند کتاب باشد. کتاب هایی که با دقت انتخاب شوند می توانند برای فردی که هدیه می گیرد ارزشی بسیار بیشتر از قیمت روی جلدشان داشته باشند. کتابخوانی گاهی می توانند تاثیرات عمیق بر زندگی فرد بگذارند و زندگی فرد را متحول کنند.

6- نویسندگان کتاب ها را بشناسید

اگر چه هر فردی ناشناسی می تواند یک کتاب خوب بنویسد اما به صورت معمول افرادی که سالها سابقه نویسندگی دارند و قبلا اثرات خوبی از خودشان به جا گذاشته اند با احتمال بیشتری ممکن است کتابی بنویسند که ارزشمند و مفید باشد. بنابراین یکی از نکات مهم در مورد هر کتابی نویسنده کتاب و سوابق فردی وی می باشد. هر کتابی که می خواهید برای خواندن انتخاب کنید یک تحقیق اجمالی در مورد نویسنده اش داشته باشید تا با چشم بازتری کتابتان را انتخاب کنید.

7- کتاب ها را ناتمام نگذارید

بسیاری از کسانی که خواندن یک کتاب را شروع می کنند ممکن است که خواندن آن را کامل نکنند. این مساله ممکن است علل مختلفی داشته باشد. از جمله اینکه در انتخاب آن دقت لازم را نداشته اند. همچنین شاید برنامه ریزی دقیقی برای وقت گذاشتن برای مطالعه کتاب نداشته باشند. در هر صورت سعی کنید ضمن اینکه در انتخاب کتابتان دقت می کنید و وقت کافی برای کتابخوانی در نظر می گیرید، کتابتان را نیمه تمام نگذارید.

در صورت نیاز به تماس با دکتر محبوبی می توانید از طریق صفحه تماس با ما و یا از طریق پیام به واتساپ اقدام کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

سبد خرید
اسکرول به بالا